| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | METTL7A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The METTL7A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to METTL7A. This antibody reacts with human, mouse. The METTL7A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Specificity: At least two isoforms of MettL7A are known to exist |
| Immunogen | Antibody was raised against a 13 amino acid synthetic peptide near the center of human MettL7A. The immunogen is located within amino acids 130 - 180 of MettL7A. |
| Other Names | AAM-B, DKFZP586A0522, EC 2.1.1, EC 2.1.1.-, methyltransferase like 7A, methyltransferase-like protein 7A, Protein AAM-B |
| Gene, Accession # | METTL7A, Gene ID: 25840, Accession: NP_054752, SwissProt: NP_054752 |
| Catalog # | NBP1-77336 |
| Price | |
| Order / More Info | METTL7A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|