| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | METTL2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified |
| Size | 0.4 ml |
| Concentration | 0.25 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The METTL2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to METTL2A. This antibody reacts with human. The METTL2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | This METTL2 antibody is generated from rabbits immunized with a KLH conjugated synthetic peptide between 329-359 amino acids from the C-terminal region of human METTL2. |
| Other Names | FLJ12760, HSPC266, methyltransferase like 2A, methyltransferase-like protein 2A, METTL2 |
| Gene, Accession # | METTL2A, Gene ID: 339175, Accession: Q96IZ6, SwissProt: Q96IZ6 |
| Catalog # | NBP2-30026 |
| Price | |
| Order / More Info | METTL2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|