| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MON1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Peptide ELISA. WB: Approx. 50 kDa band observed in human lung, pancreas and uterus lysates and in mouse and rat testis lysates (calculated MW of 55.5 kDa band according to NP_001135973.1). |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MON1A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to MON1A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The MON1A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Peptide ELISA. This antibody is expected to recognize isoforms a and b (NP_115731 |
| Immunogen | Peptide with sequence HISYLEPDTDLC corresponding to internal region according to NP_001135973.1. |
| Other Names | FLJ97088, MON1 homolog A (yeast), SAND1MGC13272, vacuolar fusion protein MON1 homolog A |
| Gene, Accession # | MON1A, Gene ID: 84315, Accession: NP_115731.2, SwissProt: NP_115731.2 |
| Catalog # | NBP1-52007 |
| Price | |
| Order / More Info | MON1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 16713569 |
| 产品资料 |
|
|