| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | SV2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. IP, WB reported in scientific literature (PMID: 24284412). For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. ICC/IF Fixation Permeabilization, Use PFA/Triton X-100. Immunoprecipitation verified by a customer review. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The SV2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to SV2A. This antibody reacts with human, mouse. The SV2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human, mouse, rat SV2A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: SDGYYRGEGTQDEEEGGASSDATEGHDEDDEIYEGEYQGIPRAESGGKGERMADGAPLAGVRGGLSDGEGPPGGRGEAQRRKEREELAQQYEAILRECGHGRFQW |
| Other Names | KIAA0736SV2, synaptic vesicle glycoprotein 2A |
| Gene, Accession # | SV2A, Gene ID: 9900 |
| Catalog # | NBP1-82964 |
| Price | |
| Order / More Info | SV2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 23435261, 24284412 |
| 产品资料 |
|
|