| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RWDD4A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The RWDD4A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to RWDD4A. This antibody reacts with human. The RWDD4A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human RWDD4A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against a recombinant protein corresponding to amino acids: TYTLFEYAKDNKEQFMENHNPINSATSISNIISIETPNTAPSSKKKDKKEQLSKAQKRKLADKTDHKGELPRGWNWVDVVKHLSKTGSKDD |
| Other Names | FAM28A, member A, MGC10198, Protein FAM28A, RWD domain containing 4, RWD domain containing 4A, RWD domain-containing protein 4, RWD domain-containing protein 4A, RWDD4A |
| Gene, Accession # | RWDD4, Gene ID: 201965, Accession: Q6NW29, SwissProt: Q6NW29 |
| Catalog # | NBP2-38304 |
| Price | |
| Order / More Info | RWDD4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|