| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Wnt-5a |
| Clone | 4M5E4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a kappa |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry-Paraffin. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Wnt-5a Antibody (4M5E4) [FITC] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to Wnt-5a. This antibody reacts with human. The Wnt-5a Antibody (4M5E4) [FITC] has been validated for the following applications: Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | A portion of the human Wnt5A protein was used as the immunogen for this antibody. |
| Other Names | hWNT5A, protein Wnt-5a, wingless-type MMTV integration site family, member 5A, WNT-5A protein |
| Gene, Accession # | WNT5A, Gene ID: 7474 |
| Catalog # | NBP2-27295F |
| Price | |
| Order / More Info | Wnt-5a Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |