| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TRAILR1/TNFRSF10A |
| Clone | 32A1380 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | DyLight 650 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry. A 57 kDa band should be observed. This antibody is routinely tested be western blot analysis. For other applicatons, please refer to appropriate published references for more information. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TRAILR1/TNFRSF10A Antibody (32A1380) [DyLight 650] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to TRAILR1/TNFRSF10A. This antibody reacts with human. The TRAILR1/TNFRSF10A Antibody (32A1380) [DyLight 650] has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry. |
| Immunogen | This monoclonal antibody was raised against a peptide corresponding to amino acid 2 to 21 of human DR4. |
| Other Names | APO2, CD261, CD261 antigen, cytotoxic TRAIL receptor, Death receptor 4, DR4, DR4 TRAIL receptor 1, TNF-related apoptosis inducing ligand receptor 1, TNF-related apoptosis-inducing ligand receptor 1, TRAIL-R1, TRAILR-1, TRAILR1MGC9365, tumor necrosis factor receptor superfamily member 10A, tumor necrosis factor receptor superfamily, member 10a |
| Gene, Accession # | TNFRSF10A, Gene ID: 8797, SwissProt: O00220 |
| Catalog # | NBP2-27350C |
| Price | |
| Order / More Info | TRAILR1/TNFRSF10A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|