| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TRAILR1/TNFRSF10A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. This antibody is useful in ELISA, Western Blot and Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TRAILR1/TNFRSF10A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to TRAILR1/TNFRSF10A. This antibody reacts with human. The TRAILR1/TNFRSF10A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. This product is specific for Human TNFRSF10A |
| Immunogen | This antibody is specific for the Middle Region of the target protein. |
| Other Names | APO2, CD261, CD261 antigen, cytotoxic TRAIL receptor, Death receptor 4, DR4, DR4 TRAIL receptor 1, TNF-related apoptosis inducing ligand receptor 1, TNF-related apoptosis-inducing ligand receptor 1, TRAIL-R1, TRAILR-1, TRAILR1MGC9365, tumor necrosis factor receptor superfamily member 10A, tumor necrosis factor receptor superfamily, member 10a |
| Gene, Accession # | TNFRSF10A, Gene ID: 8797, Accession: O00220, SwissProt: O00220 |
| Catalog # | 26460002-0.1mg |
| Price | |
| Order / More Info | TRAILR1/TNFRSF10A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 23541305, 27769113 |
| 产品资料 |
|
|