| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE9A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.025 ml |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. This PDE9A antibody is useful for Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry on paraffin-embedded sections, Immunoprecipitation, and Western Blot, where a band can be seen at 68 kDa. In ICC/IF, cytoplasmic staining was observed in NIH-3T3 cells. The observed molecular weight of the protein may vary from the listed predicted molecular weight due to post translational modifications, post translation cleavages, relative charges, and other experimental factors. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE9A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE9A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The PDE9A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | Sequence from the C-terminal region of PDE9A |
| Other Names | CGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase type 9, CGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase type 9, EC 3.1.4.1710phosphodiesterase PDE9A21, EC 3.1.4.35, FLJ90181, high affinity cGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase 9A, HSPDE9A2, phosphodiesterase 9A |
| Gene, Accession # | PDE9A, Gene ID: 5152 |
| Catalog # | NBP1-00641SS |
| Price | |
| Order / More Info | PDE9A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|