| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE8A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, porcine, canine, equine, rabbit |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.05 mg |
| Concentration | 1.0 mg/ml |
| Applications | Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE8A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE8A. This antibody reacts with human, porcine, canine, equine, rabbit. The PDE8A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity: Human PDE8A |
| Immunogen | Synthetic 16 amino acid peptide from near N-terminus of human PDE8A. |
| Other Names | cAMP-specific cyclic nucleotide phosphodiesterase 8A, EC 3.1.4.17, FLJ16150, high affinity cAMP-specific and IBMX-insensitive 3'-5'-cyclic phosphodiesterase8A, high-affinity cAMP-specific and IBMX-insensitive 3'-5'-cyclic phosphodiesterase8A, HsT19550, phosphodiesterase 8A |
| Gene, Accession # | PDE8A, Gene ID: 5151 |
| Catalog # | NB110-40457 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE8A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|