| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE8A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. Immunocytochemistry/Immunofluorescence Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE8A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE8A. This antibody reacts with human. The PDE8A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human PDE8A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: TTMGYQSGELIGKELGEVPINEKKADLLDTINSCIRIGKEWQGIYYAKKKNGDNIQQNVKIIPVIGQGGKIRHYVSIIRVCNGNNKAEKISECVQSDTHTDNQTGKHKDRRKGSLDVKAVASRATEVSSQRRHSS |
| Other Names | cAMP-specific cyclic nucleotide phosphodiesterase 8A, EC 3.1.4.17, FLJ16150, high affinity cAMP-specific and IBMX-insensitive 3'-5'-cyclic phosphodiesterase8A, high-affinity cAMP-specific and IBMX-insensitive 3'-5'-cyclic phosphodiesterase8A, HsT19550, phosphodiesterase 8A |
| Gene, Accession # | PDE8A, Gene ID: 5151 |
| Catalog # | NBP1-83160 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE8A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|