| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE7A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, bat, bovine, canine, monkey, primate, rabbit, Xenopus |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.05 mg |
| Concentration | 0.4 mg/ml |
| Applications | Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE7A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE7A. This antibody reacts with human, bat, bovine, canine, monkey, primate, rabbit, xenopus. The PDE7A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity: Human PDE7A |
| Immunogen | Synthetic 17 amino acid peptide from N-terminus of human PDE7A. |
| Other Names | EC 3.1.4, EC 3.1.4.17, HCP1high affinity cAMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase 7A, PDE7, phosphodiesterase 7A, phosphodiesterase isozyme 7, TM22 |
| Gene, Accession # | PDE7A, Gene ID: 5150, Accession: Q13946, SwissProt: Q13946 |
| Catalog # | NB110-40453 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE7A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|