| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE6A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | bovine, sheep |
| Isotype | n/a |
| Format | ammonium sulfate precipitate |
| Size | 100ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot. WB: Detects an approx. 90 kDa representing PDE6 alpha' from sheep retinal extract. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE6A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE6A. This antibody reacts with bovine, sheep. The PDE6A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot. Specificity: PDE6 alphaAE |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to residues M(16) P Q F A K E Y F D R K L R(29) C of human PDE6 alpha'. |
| Other Names | CGPR-A, EC 3.1.4, EC 3.1.4.35, GMP-PDE alpha, PDE V-B1, PDEAcGMP phosphodiesterase alpha subunit, phosphodiesterase 6A, cGMP-specific, rod, alpha, rod cGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase subunit alpha, rod photoreceptor cGMP phosphodiesterase alpha subunit, RP43 |
| Gene, Accession # | PDE6A, Gene ID: 5145 |
| Catalog # | NB120-5660 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE6A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|