| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE6A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat, hamster, monkey, primate |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.05 mg |
| Concentration | 0.23 mg/ml |
| Applications | Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE6A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE6A. This antibody reacts with human, mouse, rat, hamster, monkey, primate. The PDE6A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity: Human PDE6A/ PDE6 Alpha |
| Immunogen | Synthetic 18 amino acid peptide from N-terminus of human PDE6A/ PDE6 Alpha. |
| Other Names | CGPR-A, EC 3.1.4, EC 3.1.4.35, GMP-PDE alpha, PDE V-B1, PDEAcGMP phosphodiesterase alpha subunit, phosphodiesterase 6A, cGMP-specific, rod, alpha, rod cGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase subunit alpha, rod photoreceptor cGMP phosphodiesterase alpha subunit, RP43 |
| Gene, Accession # | PDE6A, Gene ID: 5145, Accession: P16499, SwissProt: P16499 |
| Catalog # | NB110-40461 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE6A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|