| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE6A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. Use in Immunohistochemistry-Frozen reported in scientific literature (PMID: 29212391). |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE6A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PDE6A. This antibody reacts with human, mouse. The PDE6A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. Specificity of human, mouse PDE6A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: TLMESLTQFLGWSVLNPDTYESMNKLENRKDIFQDIVKYHVKCDNEEIQKILKTREVYGKEPWECEEEELAEILQAELPDADKYEINKFHFSDLPLTELELVKCGIQMYYELKVVDKFHIPQEALVRFMYSLSKGYRKITYHN |
| Other Names | CGPR-A, EC 3.1.4, EC 3.1.4.35, GMP-PDE alpha, PDE V-B1, PDEAcGMP phosphodiesterase alpha subunit, phosphodiesterase 6A, cGMP-specific, rod, alpha, rod cGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase subunit alpha, rod photoreceptor cGMP phosphodiesterase alpha subunit, RP43 |
| Gene, Accession # | PDE6A, Gene ID: 5145 |
| Catalog # | NBP1-87312 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE6A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 22412953, 26188004, 29212391 |
| 产品资料 |
|
|