| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PDE5A |
| Clone | 9H5 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG3 kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Antibody reactivity against Recombinant Protein with GST tag on ELISA and WB. GST tag alone is used as a negative control. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PDE5A Antibody (9H5) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to PDE5A. This antibody reacts with human. The PDE5A Antibody (9H5) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. |
| Immunogen | PDE5A (NP_001074, 29 a.a. - 138 a.a.) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. SVEAWLDDHWDFTFSYFVRKATREMVNAWFAERVHTIPVCKEGIRGHTESCSCPLQQSPRADNSVPGTPTRKISASEFDRPLRPIVVKDSEGTVSFLSDSEKKEQMPLTP |
| Other Names | CGB-PDE, cGMP-binding cGMP-specific 3'-5'-cyclic nucleotide phosphodiesterase, cGMP-binding cGMP-specific phosphodiesterase, cGMP-specific 3'-5'-cyclic phosphodiesterase, cGMP-specific phosphodiesterase type 5A, CN5A, EC 3.1.4, EC 3.1.4.35, PDE5, phosphodiesterase 5A, cGMP-specific, phosphodiesterase isozyme 5 |
| Gene, Accession # | PDE5A, Gene ID: 8654, Accession: NP_001074, SwissProt: NP_001074 |
| Catalog # | H00008654-M01 |
| Price | |
| Order / More Info | PDE5A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 19389232 |
| 产品资料 |
|
|