| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | POLR3A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. Immunocytochemistry/Immunofluorescence Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The POLR3A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to POLR3A. This antibody reacts with human. The POLR3A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human POLR3A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: PSDDNPVRANLRTKGKQYCGKGEDLCANDSYVTIQNSELMSGSMDKGTLGSGSKNNIFYILLRDWGQNEAADAMSRLARLAPVYLSNRGFSI |
| Other Names | DNA-directed RNA polymerase III largest subunit, DNA-directed RNA polymerase III subunit A, DNA-directed RNA polymerase III subunit RPC1, EC 2.7.7.6, hRPC155, POL3A, polymerase (RNA) III (DNA directed) polypeptide A, 155kDa, RNA polymerase III 155 kDa subunit, RNA polymerase III subunit C160, RNA polymerase III subunit RPC155-D, RPC1, RPC155RNA polymerase III subunit C1 |
| Gene, Accession # | POLR3A, Gene ID: 11128, Accession: O14802, SwissProt: O14802 |
| Catalog # | NBP1-83204 |
| Price | |
| Order / More Info | POLR3A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|