| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | POLR1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | affinity purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunocytochemistry/Immunofluorescence. ICC/IF Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The POLR1A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to POLR1A. This antibody reacts with human. The POLR1A Antibody has been validated for the following applications: Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Specificity of human POLR1A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against a recombinant protein corresponding to the following amino acid sequence: DEVRGKWQDAHLGKDQRDFNMIDLKFKEEVNHYSNEINKACMPFGLHRQFPENSLQMMVQSGAKGSTVNTMQISCLLGQIELEGR |
| Other Names | DNA-directed RNA polymerase I subunit RPA1, A190, polymerase (RNA) I polypeptide A, 194kDa, RPA1, RPA194, RPO14, RPO1-4 |
| Gene, Accession # | POLR1A, Gene ID: 25885 |
| Catalog # | NBP2-56122 |
| Price | |
| Order / More Info | POLR1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|