| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PLA2G4A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PLA2G4A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to PLA2G4A. This antibody reacts with human, mouse. The PLA2G4A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | Recombinant protein encompassing a sequence within the N-terminus region of human PLA2G4A. The exact sequence is proprietary. |
| Other Names | calcium-dependent phospholipid-binding protein, cPLA2, cPLA2-alpha, lysophospholipase, MGC126350, phosphatidylcholine 2-acylhydrolase, Phospholipase A2 group IVA, phospholipase A2, group IVA (cytosolic, calcium-dependent), PLA2G4cytosolic phospholipase A2 |
| Gene, Accession # | PLA2G4A, Gene ID: 5321, Accession: P47712, SwissProt: P47712 |
| Catalog # | NBP1-31344 |
| Price | |
| Order / More Info | PLA2G4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|