| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PLA2G4A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Peptide ELISA. WB: Approx. 90 kDa band observed in HeLa and NIH3T3 lysates (calculated MW of 85.2 kDa band according to NP_077734.1). |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PLA2G4A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to PLA2G4A. This antibody reacts with human. The PLA2G4A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Peptide ELISA. |
| Immunogen | Peptide with sequence C-QEKTFRQQRKEHIR corresponding to internal region according to NP_077734.1. |
| Other Names | calcium-dependent phospholipid-binding protein, cPLA2, cPLA2-alpha, lysophospholipase, MGC126350, phosphatidylcholine 2-acylhydrolase, Phospholipase A2 group IVA, phospholipase A2, group IVA (cytosolic, calcium-dependent), PLA2G4cytosolic phospholipase A2 |
| Gene, Accession # | PLA2G4A, Gene ID: 5321, Accession: NP_077734.1, SwissProt: NP_077734.1 |
| Catalog # | NBP1-52050 |
| Price | |
| Order / More Info | PLA2G4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 19778898 |
| 产品资料 |
|
|