| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PLA2G4A |
| Clone | 10G5 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA. Antibody reactivity against Recombinant Protein with GST tag on ELISA and WB. GST tag alone is used as a negative control. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PLA2G4A Antibody (10G5) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to PLA2G4A. This antibody reacts with human. The PLA2G4A Antibody (10G5) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA. |
| Immunogen | PLA2G4A (NP_077734, 1 a.a. - 110 a.a.) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. MSFIDPYQHIIVEHQYSHKFTVVVLRATKVTKGAFGDMLDTPDPYVELFISTTPDSRKRTRHFNNDINPVWNETFEFILDPNQENVLEITLMDANYVMDETLGTATFTVS |
| Other Names | calcium-dependent phospholipid-binding protein, cPLA2, cPLA2-alpha, lysophospholipase, MGC126350, phosphatidylcholine 2-acylhydrolase, Phospholipase A2 group IVA, phospholipase A2, group IVA (cytosolic, calcium-dependent), PLA2G4cytosolic phospholipase A2 |
| Gene, Accession # | PLA2G4A, Gene ID: 5321, Accession: NP_077734, SwissProt: NP_077734 |
| Catalog # | H00005321-M01 |
| Price | |
| Order / More Info | PLA2G4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|