| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PLA2G2A |
| Clone | OTI1C2 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Alexa Fluor 700 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PLA2G2A Antibody (OTI1C2) [Alexa Fluor® 700] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to PLA2G2A. This antibody reacts with human. The PLA2G2A Antibody (OTI1C2) [Alexa Fluor® 700] has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | Recombinant protein fragment corresponding to amino acids 21-144 of human PLA2G2A (NP_000291) produced in E.coli. |
| Other Names | EC 3.1.1.4, GIIC sPLA2, Group IIA phospholipase A2, MOM1, Non-pancreatic secretory phospholipase A2, NPS-PLA2, Phosphatidylcholine 2-acylhydrolase 2A, phospholipase A2, group IIA (platelets, synovial fluid), phospholipase A2, membrane associated, PLA2BPLA2, PLA2LPLA2S, PLAS1, RASF-A, sPLA2 |
| Gene, Accession # | PLA2G2A, Gene ID: 5320 |
| Catalog # | NBP2-73455AF700 |
| Price | |
| Order / More Info | PLA2G2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|