| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PLA2G2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Peptide ELISA. WB: Approx. 19 kDa band observed in human placenta lysates (calculated MW of 16.1 kDa band according to NP_000291.1). |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The PLA2G2A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to PLA2G2A. This antibody reacts with human. The PLA2G2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Peptide ELISA. Specificity: Reported variants represent identical protein: NP_001155199 |
| Immunogen | Peptide with sequence C-SYKFSNSGSRIT corresponding to internal region according to NP_000291.1. |
| Other Names | EC 3.1.1.4, GIIC sPLA2, Group IIA phospholipase A2, MOM1, Non-pancreatic secretory phospholipase A2, NPS-PLA2, Phosphatidylcholine 2-acylhydrolase 2A, phospholipase A2, group IIA (platelets, synovial fluid), phospholipase A2, membrane associated, PLA2BPLA2, PLA2LPLA2S, PLAS1, RASF-A, sPLA2 |
| Gene, Accession # | PLA2G2A, Gene ID: 5320 |
| Catalog # | NBP2-42399 |
| Price | |
| Order / More Info | PLA2G2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 22406427 |
| 产品资料 |
|
|