| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | DEFB104A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The DEFB104A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to DEFB104A. This antibody reacts with human. The DEFB104A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human DEFB104A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against a recombinant protein corresponding to the amino acid sequence: EFELDRICGYGTARCRKKCRSQEYRIGRCPNTYACCLRKWDESLLNRT |
| Other Names | DEFB104B, DEFB-4, defensin, beta 104A, defensin, beta 4 |
| Gene, Accession # | DEFB104A, Gene ID: 140596 |
| Catalog # | NBP2-59792 |
| Price | |
| Order / More Info | DEFB104A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|