| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Ubiquitin |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat, feline, primate |
| Isotype | n/a |
| Format | unpurified |
| Size | 0.025 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. The antibody detects both free or unconjugated ubiquitin (8.5 kDa) as well as ubiquitinated proteins. Ubiquinated proteins may be detected as a ladder on western blots. That is multiple bands of various molecular weights may be observed. The amount and types of ubiquinated proteins varies between cell types, and may change during various treatments or pathological conditions. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Ubiquitin Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Ubiquitin. This antibody reacts with human, mouse, rat, feline, primate. The Ubiquitin Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. |
| Immunogen | Rabbits were immunized with purified ubiquitin conjugated to keyhole limpet hemocyanin. |
| Other Names | RPS27A, UBA52, UBB ubiquitin B, UBC |
| Gene, Accession # | RPS27A, Gene ID: 6233, Accession: NP_001129064, SwissProt: NP_001129064 |
| Catalog # | NBP2-30132SS |
| Price | |
| Order / More Info | Ubiquitin Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 16794254, 25778803 |
| 产品资料 |
|
|