| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Ubiquitin |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | unpurified |
| Size | 0.05 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. This Ubiquitin antibody can be used for ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry on frozen and paraffin-embedded sections and Western blot. The observed molecular weight of the protein may vary from the listed predicted molecular weight due to post translational modifications, post translation cleavages, relative charges, and other experimental factors. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Ubiquitin Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Ubiquitin. This antibody reacts with human, mouse, rat. The Ubiquitin Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. This antibody recognizes ubiquitinated inclusion bodies and both the mono- and polyubiquitin forms |
| Immunogen | Purified ubiquitin conjugated with glutaraldehyde to KLH |
| Other Names | RPS27A, UBA52, UBB ubiquitin B, UBC |
| Gene, Accession # | RPS27A, Gene ID: 6233 |
| Catalog # | NB300-129 |
| Price | |
| Order / More Info | Ubiquitin Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 16239243, 16246864, 17875708, 21389081, 25898785, 27888142 |
| 产品资料 |
|
|