| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | UBE2W |
| Clone | 7G4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Antibody Reactive against Recombinant Protein with GST tag on ELISA and Western Blot. GST tag alone is used as a negative control. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The UBE2W Antibody (7G4) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to UBE2W. This antibody reacts with human. The UBE2W Antibody (7G4) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. |
| Immunogen | UBE2W (NP_001001481, 17 a.a. 113 a.a) partial recombinant protein with GST tag.KRLQKELLALQNDPPPGMTLNEKSVQNSITQWIVDMEGAPGTLYEGEKFQLLFKFSSRYPFDSPQVMFTGENIPVHPHVYSNGHICLSILTEDWSP |
| Other Names | EC 6.3.2.19, FLJ11011, hUBC-16, probable ubiquitin-conjugating enzyme E2 W, Ubiquitin carrier protein W, ubiquitin-conjugating enzyme 16, ubiquitin-conjugating enzyme E2W (putative), Ubiquitin-protein ligase W |
| Gene, Accession # | UBE2W, Gene ID: 55284, Accession: NP_001001481, SwissProt: NP_001001481 |
| Catalog # | H00055284-M01 |
| Price | |
| Order / More Info | UBE2W Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|