| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RPL36A |
| Clone | 5F8 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | IgG2a kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Antibody reactivity against cell lysate and recombinant protein for WB. It has also been used for ELISA. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The RPL36A Antibody (5F8) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to RPL36A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The RPL36A Antibody (5F8) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. |
| Immunogen | RPL36A (NP_066357 7 a.a. - 106 a.a.) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. TRRTFCKKCGKHQPHKVTQYKKGKDSLYAQGKRRYDRKQSGYGGQTKPIFRKKAKTTKKIVLRLECVEPNCRSKRMLAIKRCKHFELGGDKKRKGQVIQF |
| Other Names | 60S ribosomal protein L36a, Cell growth-inhibiting gene 15 protein, Cell migration-inducing gene 6 protein, dJ164F3.3 (ribosomal protein L44), L44L, L44-like ribosomal protein, MGC72020, MIG6,60S ribosomal protein L44, ribosomal protein L36a, ribosomal protein L44, RPL36AL, RPL44 |
| Gene, Accession # | RPL36A, Gene ID: 6173, Accession: NP_066357, SwissProt: NP_066357 |
| Catalog # | H00006173-M01 |
| Price | |
| Order / More Info | RPL36A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|