| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RPL36A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The RPL36A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to RPL36A. This antibody reacts with human. The RPL36A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human RPL36A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against a recombinant protein corresponding to amino acids: MIAPTDSHEEVRSGTSYILPFASRFLSFRA |
| Other Names | 60S ribosomal protein L36a, Cell growth-inhibiting gene 15 protein, Cell migration-inducing gene 6 protein, dJ164F3.3 (ribosomal protein L44), L44L, L44-like ribosomal protein, MGC72020, MIG6,60S ribosomal protein L44, ribosomal protein L36a, ribosomal protein L44, RPL36AL, RPL44 |
| Gene, Accession # | RPL36A, Gene ID: 6173 |
| Catalog # | NBP2-38036 |
| Price | |
| Order / More Info | RPL36A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|