| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Semaphorin 7A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Semaphorin 7A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Semaphorin 7A. This antibody reacts with human. The Semaphorin 7A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human Semaphorin 7A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: QDRVDFGQTEPHTVLFHEPGSSSVWVGGRGKVYLFDFPEGKNASVRTVNIGSTKGSCLDKRDCENYITLLERRSEGLLACGTNARHPSCWNLVNGTVVPLGEMRGYAPFSPDENSLVLFEGD |
| Other Names | CD108 antigen, CD108MGC126696, CDw108, H-SEMA-K1, H-Sema-L, JMH, JMH blood group antigen, John-Milton-Hargen human blood group Ag, MGC126692, sema domain, immunoglobulin domain (Ig), and GPI membrane anchor, (semaphorin)7A, sema domain, immunoglobulin domain (Ig), and GPI membrane anchor, (semaphorin)7A (JMH blood group), sema domain, immunoglobulin domain (Ig), and GPI membrane anchor, 7A, Sema K1, Sema L, SEMAK1, SEMALJohn Milton Hagen blood group H-Sema K1, semaphorin 7A, GPI membrane anchor (John Milton Hagen blood group), semaphorin K1, semaphorin L, semaphorin-7A, semaphorin-K1, Semaphorin-L |
| Gene, Accession # | SEMA7A, Gene ID: 8482 |
| Catalog # | NBP1-86555 |
| Price | |
| Order / More Info | Semaphorin 7A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|