| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Semaphorin 6A |
| Clone | 1C8 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA. This product is useful for ELISA. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Semaphorin 6A Antibody (1C8) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to Semaphorin 6A. This antibody reacts with human. The Semaphorin 6A Antibody (1C8) has been validated for the following applications: ELISA. |
| Immunogen | SEMA6A (NP_065847, 21 a.a. 121 a.a) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa.PEDSEPISISHGNYTKQYPVFVGHKPGRNTTQRHRLDIQMIMIMNGTLYIAARDHIYTVDIDTSHTEEIYCSKKLTWKSRQADVDTCRMKGKHKDECHNF |
| Other Names | KIAA1368HT018, SEMA, sema domain, transmembrane domain (TM), and cytoplasmic domain, (semaphorin) 6A, Sema VIA, SEMA6A1, SEMA6A-1, semaphorin 6A-1, Semaphorin VIA, semaphorin-6A, Semaphorin-6A-1, SEMAQ, VIA |
| Gene, Accession # | SEMA6A, Gene ID: 57556, Accession: NP_065847, SwissProt: NP_065847 |
| Catalog # | H00057556-M05 |
| Price | |
| Order / More Info | Semaphorin 6A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|