| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Semaphorin 6A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Simple Western, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. In Simple Western only 10 - 15 uL of the recommended dilution is used per data point. Separated by Size-Wes, Sally Sue/Peggy Sue. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Semaphorin 6A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Semaphorin 6A. This antibody reacts with human, mouse. The Semaphorin 6A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Simple Western, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | Recombinant protein encompassing a sequence within the center region of human SEMA6A. The exact sequence is proprietary. |
| Other Names | KIAA1368HT018, SEMA, sema domain, transmembrane domain (TM), and cytoplasmic domain, (semaphorin) 6A, Sema VIA, SEMA6A1, SEMA6A-1, semaphorin 6A-1, Semaphorin VIA, semaphorin-6A, Semaphorin-6A-1, SEMAQ, VIA |
| Gene, Accession # | SEMA6A, Gene ID: 57556, Accession: Q9H2E6, SwissProt: Q9H2E6 |
| Catalog # | NBP1-31551 |
| Price | |
| Order / More Info | Semaphorin 6A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|