| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Semaphorin 5A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Peptide ELISA. WB: Preliminary experiments gave an approx. 90 kDa band in mouse brain lysates and approx. 25 kDa band in human brain (cerebellum), colon, heart and kidney lysates after 0.03 ug/ml antibody staining. Please note that currently we cannot find an explanation in the literature for the bands we observe given the calculated size of 121 kDa band according to NP_003957.1. The 90 kDa band and 25 kDa band were successfully blocked by incubation with the immunizing peptide. IHC-P: Human kidney shows membanous and vesicular staining in PCT cells. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Semaphorin 5A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to Semaphorin 5A. This antibody reacts with human. The Semaphorin 5A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Peptide ELISA. The immunizing peptide corresponds to a part of the extracellular domain |
| Immunogen | Peptide with sequence DEATKKACYSKGKS corresponding to internal region according to NP_003957.1. |
| Other Names | FLJ12815, sema domain, seven thrombospondin repeats (type 1 and type 1-like), Sema F, SEMAF, semaphorin F, semaphorin-5A, Semaphorin-F, semF, transmembrane domain (TM) and short cytoplasmic domain, (semaphorin) 5A |
| Gene, Accession # | SEMA5A, Gene ID: 9037, Accession: NP_003957.1, SwissProt: NP_003957.1 |
| Catalog # | NB100-41107 |
| Price | |
| Order / More Info | Semaphorin 5A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 16252231 |
| 产品资料 |
|
|