| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | AP-2 gamma |
| Clone | AP2g 6E4/4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Alexa Fluor 750 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The AP-2 gamma Antibody (AP2g 6E4/4) [Alexa Fluor® 750] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to AP-2 gamma. This antibody reacts with human, mouse. The AP-2 gamma Antibody (AP2g 6E4/4) [Alexa Fluor® 750] has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry. |
| Immunogen | Bacterially produced AP-2a/AP-2g fusion protein (c-terminal half of AP-2 gamma) |
| Other Names | Activating enhancer-binding protein 2 gamma, AP2-GAMMA, ERF1, estrogen receptor factor 1, hAP-2g, TFAP2G, transcription factor AP-2 gamma, transcription factor AP-2 gamma (activating enhancer binding protein 2 gamma), transcription factor AP-2 gamma (activating enhancer-binding protein 2 gamma), Transcription factor ERF-1 |
| Gene, Accession # | TFAP2C, Gene ID: 7022 |
| Catalog # | NB100-2642AF750 |
| Price | |
| Order / More Info | AP-2 gamma Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|