| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | 2A Peptide |
| Clone | 3H4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | n/a |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | Janelia Fluor 646 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The 2A Peptide Antibody (3H4) [Janelia Fluor® 646] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to 2A Peptide. This antibody reacts with non-species specific. The 2A Peptide Antibody (3H4) [Janelia Fluor® 646] has been validated for the following applications: Immunocytochemistry/Immunofluorescence. This 2A peptide antibody is specific for T2A and P2A tagged proteins |
| Immunogen | KLH-coupled synthetic peptide corresponding to 2A peptide of Thosea asigna virus (CGDVEENPG) |
| Other Names | 2A cleavage peptide, 2A peptide, 2A peptide tag, 2A sequence, Anti- MDV 2A-peptide, anti-2A peptide, anti-2A sequence, anti-2A-like peptide, antibody for 2A-containing recombinant proteins, anti-P2A tagged proteins, anti-P2A peptide, anti-T2A tagged proteins, anti-T2A peptide, anti-Thosea asigna virus 2A, FMDV 2A-peptide, peptide 2A sequences, self-cleaving'2A peptide2a pept, Thosea asigna virus 2A |
| Gene, Accession # | n/a |
| Catalog # | NBP2-59627JF646 |
| Price | |
| Order / More Info | 2A Peptide Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|