| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Cytochrome P450 4A |
| Clone | 4A1 4A2 4A3 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | rat |
| Isotype | n/a |
| Format | unpurified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Cytochrome P450 4A Antibody (4A1 4A2 4A3) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to Cytochrome P450 4A. This antibody reacts with rat. The Cytochrome P450 4A Antibody (4A1 4A2 4A3) has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | Rat liver cytochrome P450 2C11 and 4A1. |
| Other Names | 20-HETE synthase, CP4Y, CYP4A2, cytochrome P450 4A11, cytochrome P450, family 4, subfamily A, polypeptide 11, cytochrome P450, subfamily IVA, polypeptide 11, cytochrome P-450HK-omega, cytochrome P450HL-omega, fatty acid omega-hydroxylase, lauric acid omega-hydroxylase, P450HL-omega |
| Gene, Accession # | CYP4A11, Gene ID: 1579, Accession: P08516, SwissProt: P08516 |
| Catalog # | NBP2-29743 |
| Price | |
| Order / More Info | Cytochrome P450 4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|