| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | beta II Tubulin A |
| Clone | 6A10B2 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Protein A/G purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, CyTOF-ready. This antibody is Cytof ready. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The beta II Tubulin A Antibody (6A10B2) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to beta II Tubulin A. This antibody reacts with human. The beta II Tubulin A Antibody (6A10B2) has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, CyTOF-ready. |
| Immunogen | Purified recombinant fragment of human TUBB2A (AA: 25-187) expressed in E. Coli. |
| Other Names | dJ40E16.7, TUBB, TUBB2, TUBB2B, tubulin beta-2A chain, tubulin, beta 2, tubulin, beta 2A, tubulin, beta polypeptide, tubulin, beta polypeptide 2 |
| Gene, Accession # | TUBB2A, Gene ID: 7280 |
| Catalog # | NBP2-37376 |
| Price | |
| Order / More Info | beta II Tubulin A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|